Tapahtumakalenteri 2016

Helmikuu
                            20.2.         SM-pilkin esikisa, Pyhäselkä, Joensuu
                            27.2.         Pilkkimaajoukkueiden loppukarsinta, eteläinen Suomi, paikka salainen
                            27.2.         Riistakolmion talvilaskenta
                            28.2.         SM-morri, Säkylän Pyhäjärvi, Lounais-Suomi

Maaliskuu
                            5.3.           SM-pilkki, Pyhäselkä, Joensuu
                            6.3.             PM-pilkki, Kuluntalahti

                            12.-13.3.    MM-morrin loppukarsinnat vuodelle 2017, Kangasala
                            19.3.         SM-perhonsidontakilpailu, Helsinki
                            20.3.         SM-lohipilkki, Enonkoski
                            26.3.         SM-särkipilkki, Kuivasmeri, Oulu
                            viikko 12    Valtakunnallinen Pilkkiviikko

Huhtikuu
                            15.-17.4.         Seuran 15-vuotisjuhla, Pilkkimestaruus, Tuppi-Cuppi ja Tietomestaruus, Hossa
                            16.4.         SM-rautupilkki, Tuulispääjärvi
                            17.4.         SM-kiiskipilkki, Kuusamo

Toukokuu
                            18.5.         Valtakunnallinen Kalastuspäivä
                            28.5.    Riistapeltojen kunnostustalkoot, Somervaara
                            28.-29.5.    Senioreiden SM-perho, Nuolinen / Perhonjoki, Kaustinen

Kesäkuu
                            18.6.         SM-kelluntarengas, Ahvenlampi, Vekaranjärvi

Heinäkuu
                            8.-9.7.     Kainuun Honda-Cup 2016 II-osakilpailu, Nuasjärvi
                            8.-10.7.     Naisten SM-perho, Läsäkoski, Mikkeli
                            23.7.        SM-soutu-uistelu, Muuruejärvi, Viitasaari
                            ??            SM-heittouistelu ja SVK:n mestaruusvetouistelu, ajankohta ja paikka vielä auki
                            30.7.   Seuran Rantaonkimestaruus ja Riistakolmion kesälaskenta , Somervaara
                            30.-31.7.   SM-kilpaonki, Seinäjoki 

Elokuu
                            7.8.         SM-onki, Kimolan kanava
                            13.-14.8.  Onkimaajoukkueiden loppukarsinta 1/2, Lempäälän kanava
                            13.-14.8.  Perhokalastuksen SM-finaali, Kynäsjoki / Kangasjärvi, Pomarkku
                            21.8.       SM-Veneonki, Piipsjärvi, Oulainen
                            27.-28.8.  Nuorten SM-toimintakilpailu, Etelä-Savo
                            27.8.       Nuorten SM-perhokalastuskilpailu, Nukarinkoski, Nurmijärvi, ajankohta vielä auki

Syyskuu
                            16.9.       Epävir. MM-tuulastus, Juva
                            17.9.       SM-tuulastus, Juva
                            17.-18.9.  Perhokalastuksen SM-joukkuekisa, Lohenrengas, Perniö
                            25.9.       SM-laituripilkki, Maljalahti, Kuopio

Lokakuu
                            1.-2.10.  Onkimaajoukkueiden loppukarsinta 2/2, Saimaan kanava 

Marraskuu   

                            19.11.     SM-tietokilpailu, alustava ajankohta, paikka vielä auki

Joulukuu